EMAG

EMAG

01.04.2012

BV. FETELOR

Oltchim a facut cea mai buna repriza din istorie, refacand diferenta de la pauza si terminand meciul cu 4 goluri avantaj!
Oltchim este la un pas de finala Ligii Campionilor! In cealalta semifinala: Larvik 20-22 Buducnost

Oltchim 35-31 Gyor! Fetele noastre au distrus echipa din Gyor! REPRIZA FABULOASA PENTRU OLTCHIM! Vezi toate fazele!
Cele doua echipe:

OLTCHIM: Dinu, Tolnai, Knezovic - portari; Băbeanu, Curea, Managarova, Nechita, Ardean, Farcău, Meiroşu, Vetkova, Chirilă, Manea, Ozel, Brădeanu, Vizitiu
Antrenor: Radu Voina

Gyor: Haraldsen, Palinger - portari; Toth, Planeta, Radicevic, Loke, Verten, Gorbicz, Kovacsics, Amorim, Orban, Hornyak, Gros, Lekic
Antrenor: Karl Eric Bohn

==========================

FINAL! Oltchim castiga fabulos cu 35-31 dupa ce a fost condusa cu 4 goluri la pauza!

Min 58: 33-29 Mai sunt 2 minute si avem 4 goluri in fata! Radu Voina cere TIMEOUT

Min 55: 32-27 Ne mentinem la 5 goluri diferenta si jucam in superioritate

Min 50: 31-25 LUMINITA HUTUPAN FACE SENZATIE IN POARTA!!!!!!!!!!!!!!!

Min 46: 29-23 Manea este eliminata si jucam cu un om in minus, insa Hutupan face minuni in poarta

Min 42: 27-21 MECI NEBUN la Valcea!! Punem gol peste gol pe tabela si unguroaicele joaca acum in inferioritate

Min 39: 24-20 Incredibil, inscriem iar in inferioritate!!!

Min 37: 21-19 Inceput FABULOS de repriza pentru Oltchim! Revenim si conducem cu 2 goluri pe tabela!

Min 35: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Oltchim egaleaza pe tabela: 18-18

Min 34: 17-18 Inca un inceput bun de repriza pentru Oltchim! Ada Nechita este jucatoare momentului!

PAUZA! 13-17 Oltchim este condusa la pauza dupa un inceput bun de repriza!
Cea mai buna jucatoare de la Oltchim: Luminita Hutupan
Cea mai buna jucatoare de la Gyor: Amorim

Min 27: 10-13 Eliminare Adina Meirosu

Min 23: 9-12 Perioada buna pentru unguroaice, care inscriu destul de usor!

TIME OUT solicitat de Radu Voina: "Mai multa miscare, sa iasa mingea la extreme. In aparare, unde e pivotul?"

Min 17: 6-8 Unguroaicele sunt la conducerea meciului pentru prima data, dupa cateva atacuri ratate de ambele parti!

Min 12: 6-6 Gyor revine pe tabela si egaleaza. Intra Hutupan in poarta!

Min 8: 5-3 Excelenta evolutia Oltchimului si pe atac si pe contraatac!!!

Min 5: 2-2 Oltchim a inscris inca o data din 7m in timp ce unguroaicele au marcat pe atac pozitional

Min 1: 1-0 Oltchim deschide scorul dupa o lovitura de 7m