EMAG

EMAG

24.03.2012

Chindia - Muresul Deva 5-0!

ChindiaRecital al Chindiei, astazi, pe Eugen Popescu. Desi Flavius Stoican a menajat cativa titulari, Chindia a facut show cu Deva. Hunedorenii nu arata ca o echipa de liga a II-a, fiind cea mai slaba echipa care a poposit la Targoviste in acest sezon. Cristi Cherchez a deschis rapid scorul, transformand impecabil o lovitura libera din coltul careului in minutul 2. Bobi Verdes l-a majorat si tot el a trecut pe langa 3-0 in prima repriza. Ocazia avea sa se razbune in repriza secunda, cand Verdes a inscris dintr-un ofsaid imens (desi mingea i-a venit de la un adversar, aceasta nu a fost controlata de fundasul Devei, ci doar deviata). Baluta si Morariu si-au trecut si ei numele pe lista marcatorilor si au adus prima victorie a Chindiei in 2012! Urmeaza deplasarea de la Pitesti, un meci deloc usor pentru targovisteni.