EMAG

EMAG

01.09.2012

Debut dezastruos pentru Chindia! 2-4 cu Braila!

chindia20112Cu mai putini spectatori ca in sezonul trecut, Chindia a inceput bine prima repriza a meciului cu CF Braila, iar Bobi Verdes a deschis scorul dupa un sfert de ora. Brailenii au egalat prin Campeanu (26), insa Baluta a reusit un gol fenomenal, sut in vinclu de la 25 de metri, si a readus pe Chindia. Mai mult, in minutul 41 , Dragos patru si-a batut joc de un penalti scos de Cherchez, si in loc de 3-1 pentru noi, in final a fost ... 2-4! Rusu, Baltoi si Punga au punctat si ei si au dus trei puncte meritate la Braila. In partea secunda Chindia nu a avut nici un sut pe poarta! Starea din interiorul echipei din causa lipsei banilor sa simtit si pe teren, iar fotbal pe burta goala nu se poate! In runda urmatoare, Chindia ar fi trebuit sa se deplaseze la Bacau, insa moldovenii au renuntat la competitie, neprezentandu-se astazi la Buftea! In meciurile disputate astazi in seria I a Ligii a II-a oaspetii au castigat toate partidele!
Chindia Targoviste - CF Braila 2-4
Dunarea Galati - CS Otopeni 0-2
Dinamo II Bucuresti - Sageata Navodari 0-3
Farul Constanta - Sportul Studentesc 0-2
Rapid CFR Suceava - Delta Tulcea 2-3
CS Buftea - FCM Bacau 3-0