EMAG

EMAG

12.06.2012

Grecia – Cehia Live Online 12.06.2012

Grecia şi Cehia se întânlesc marţi 12 iunie 2012 începând cu ora 19:00 pe Stadion Miejski (Wrocław) în meciu 2 din Grupa A meci contând pentru Campionatul European De Fotbal , Partida poate fi urmărită live video pe site-ul www.sportliveonline.net .
Grecia în primul meci la Campionatul European a remizat în faţa Poloniei scor 1-1 , de partea calaltă Cehia a pierdut la scor meciul lor de debut la Campionatul European 4-1 cu Rusia .
Grecia şi Cehia s-au întânlit de trei ori , două dintre cele trei întânliri au fost meciuri amicale şi ambele partide s-au incheiat la egalitate cu acelaş scor 0-0 în 2002 şi 2004 , Tot în 2004 cele două naţionale s-au întânlit în semifinalele Campionatului European de Fotbal şi în acea partidă scorul după 90 de minute a fost tot 0-0 , În prelungiri greia a marcat prin Traianos Dellas în minutul 105′ .