EMAG

29.07.2012

Samara o va întâlni de la ora 23.00, pe Yana Tie din Hong Kong

29 Iul. 2012

Jucătoarea de tenis de masă Elisabeta Samara s-a calificat în turul trei al probei de simplu din cadrul concursului olimpic. Samara s-a impus cu scorul de 4-1 (7-11, 11-7, 13-11, 11-6, 11-8) în faţa sportivei egiptene Dina Meshref.
În turul trei, Samara o va întâlni, tot astăzi, de la ora 23.00, pe jucătoarea Yana Tie din Hong Kong, a şaptea favorită a competiţiei.
Pe de altă parte, judokanul Dan Fâşie a fost învins în turul doi al categoriei 66 de kilograme. Dan Fâşie a intrat direct în turul doi din grupa C, având un adversar care a luptat din primul tur, francezul David Larose. Fâşie a fost învins fără drept de apel, prin ippon, scor 100-0.
Tot azi, Andreea Chiţu a debutat cu victorie la JO, în primul tur din grupa B a categoriei 52 de kilograme, urmând să lupte în turul secund, cu belgiana Ilse Heylen (Belgia).